główna | aktualności | o bibliotece | zbiory | działalność kulturalna | biblioteki w powiecie | wtorek, 23 stycznia 2018
QUEST "Wędrówki śladami historii"


Pod koniec września br. ruszył pierwszy w Pleszewie, a jeden z pierwszych w Wielkopolsce, Quest, czyli połączenie gry terenowej z nieoznakowanym szlakiem turystycznym. Otrzymał on pozytywną opinię administratorów strony questing.pl. A tym samym został umieszczony na ogólnopolskiej mapie nieoznakowanych szlaków turystycznych.
Quest zatytułowany "Wędrówki śladami historii" opracowany został przez Sławomira Derę i Bartosza Biernackiego, pracowników Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pleszew i skierowany jest do wszystkich, bez względu na wiek. Gra pozwala przenieść się w czasie i z niewielką pomocą wyobraźni odbyć spacer po Pleszewie sprzed lat, a przy tym dobrze się bawić i spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Pleszewski Quest stanowi doskonałą promocję miasta i atrakcyjną pomoc w jego poznawaniu.Jak korzystać z Questu?

Do udziału w grze potrzebny jest folder z mapką i oznaczonym miejscem startu. Umożliwia ona poruszanie się po mieście, według wskazówek umieszczonych w tekście i rozwiązywanie po drodze szeregu zagadek związanych z historią miasta. Każda rozwiązana zagadka premiowana jest literką, stanowiącą część hasła, potrzebnego do poznania szyfru, umożliwiającego dotarcie do ukrytego na terenie miasta skarbu.

Skąd wziąć folder?

Folder z Questem można pobrać ze stron internetowych: Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy - www.bppl.pl, Urzędu Miasta - www.pleszew.pl oraz z serwisów www.regionwielkopolska.pl i www.questing.pl lub gotowy odebrać w czytelni naukowej BPMiG. Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym pleszewskim Questingu "Wędrówki śladami historii".

Tekst gry do samodzielnego wydruku pobierz tutaj:

Strona 1

Strona 2

katalog powiatowy
katalog Pleszew
zamawianie i rezerwacja
regionalia
audiobooki - nowości 2017
nowości książkowe - grudzień
kontakt
godziny otwarcia
licznik: 393916

BPMiG w Pleszewie pełni zadania Powiatowej Biblioteki Publicznej dla Powiatu Pleszewskiego

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie


ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DLA BIBLIOTEK - Priorytet II

Biblioteka bierze udział w programie "Akademia Orange dla Bibliotek"


Koło SBP w Pleszewie


© Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie